Test sprzętu - VenBOX ITV-K1 z tunerem DVB-T2

Urządzenia Android-Box przeznaczone są głównie do odtwarzania multimediów. Służą więc do oglądania filmów online lub stacjonarnie poprzez podłączone nośniki danych. Funkcje te można jednak rozszerzyć o tradycyjną telewizję – niezbędny będzie do tego sprzęt z tunerem TV cyfrowej. Dzięki temu w każdej chwili możemy szybko przełączyć się podczas przeglądania internetu czy grania w proste gry, na oglądanie ulubionego kanału.

W recenzji opiszę urządzenie typu Android-Box o nazwie VenBOX ITV-K1 w wersji z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

Specyfikacja VenBOX ITV-K1 (DVB-T2)

Procesor: Amlogic S805 1.5 Ghz Cortex A5 (czterordzeniowy)
Procesor GPU: Mali-450 600 MHz (ośmiordzeniowy)
Pamięć operacyjna: 1 GB DDR3
Pamięć wewnętrzna: 8 GB eMMC
Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11 b/g/n - 2,4 GHz
Wyjście wideo: HDMI 1.4b (wsparcie dla HDMI-CEC),
jack 3,5
Wyjście dźwięku: poprzez HDMI, 
cyfowe optyczne SPDIF,
analogowe stereo jack 3,5
Interfejsy zewnętrzne:

złącze Ethernet RJ-45 (10/100 Mbps),
czytnik kart Micro SD, 
4 porty USB 2.0,

jack 3,5 (4-polowy),
wejście i wyjście antenowe,
odbiornik (pilot w zestawie)

Kontroler:

pilot dedykowany z nadajnikem IR
(zasilanie 2xAAA - brak baterii w zestawie)

Wbudowany dekoder TV: DVB-T2 
(kompatybilny ze standardem DVB-T MPEG-4)
Zasilanie: DC 12V, 1,5 A (zasilacz w zestawie)
System operacyjny:

Android 4.4.2 (KitKat)

Wymiary urządzenia:

13 x 12 x 3,2 cm

Opakowanie i zawartość zestawu

Pudełko jakie otrzymaliśmy wykonane jest z tektury o białym wykończeniu. Składa się górnej przykrywki i dołu połączonego ze środkiem, aby utrzymać przykrywkę. Wzdłuż całej długości pudełka przebiega błyszcząca wstążka, która jest rozwinięciem motywu litery K na wierzchu opakowania. Na spodzie umieszczono specyfikację ogólną urządzenia. Na jednym z krótkich boków mam grafiki XBMC, Sklepu Google Play oraz nazwę kodeku H.265 HEVC. Pudełko swoim wyglądem estetycznym wyglądem, wydaje się ładnie prezentować w roli prezentu.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 

Po zdjęciu górnej części widzimy środek pudełka wykończony w kolorze niebieskim. Obszar podzielono na miejsce dla Android-Boxa (wpasowany w dociętą gąbkę) oraz osłonę reszty akcesoriów. W niewidoczną na początku przestrzeń zmieszczono pilot, zasilacz, kabel HDMI i instrukcję.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

Wymiary opakowania to 23 x 15,7 x 6,8 cm.

 

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

Zestaw zawiera:

1. Urządzenie VenBOX ITV-K1 z tunerem DVB-T2

Android-Box w kolorze czarnym, wykonany w większości z plastiku. Urządzenie ma bryłę prostopadłościany ze ściętymi na ostro krawędziami na górze. Rozmiarami jest nieznacznie większe od testowego VenBOX ITV-MXQ. Widoczne boki i góra mają powierzchnię matową, zaś ścięte obszary są błyszczące. Na górze umieszczono nadrukowane logo modelu K1.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 

Dioda, która jest zarazem włącznikiem urządzenia, przechodzi z lewej krawędzi do wgłębienia na górze. Gdy urządzenie pracuje normalnie nabiera ona jaskrawego koloru niebieskiego; w trybie uśpienia świeci na czerwono.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

Na lewej ściance mamy wszystkie 4 standardowe porty USB oraz slot na kartę Micro SD. Z tyłu umieszczono resztę złączy: wejście i wyjście antenowe, port jack 3,5 (czteropinowy – wyjście obrazu i dźwięku stereo), Ethernetowy RJ45, wejście HDMI, optyczne wyjście dźwięku SPDIF oraz wtyk zasilania.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1 Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

Dolna część posiada 4 małe gumowe nóżki oraz liczne otwory ułatwiające wentylację urządzenia. Malutki otwór na spodzie obudowy pozwala wcisnąć ukryty przycisk recovery. Producent przewidział możliwość zawieszenia K1 na ścianie przy wykorzystaniu dwóch wyprofilowanych otworów.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

2. Pilot dedykowany

Dość lekki, wykonany z czarnego plastiku – górna część dodatkowo ma fakturę na styl szczotkowanego aluminium, przez co nie widać na niej śladów po palcach. Pilot jest dość długi – 17,5 cm, ale umieszczono na nim wiele klawiszy ułatwiających obsługę funkcji dekodera. W takim przypadku przydatne są umieszczone najniżej klawisze numeryczne (pozwalające również na wprowadzanie tekstu w takim stylu jak na standardowych telefonach komórkowych).

Na pilocie znajduje się klawisz myszki, który przełącza pilot w tryb sterowania kursorem za pomocą klawiszy strzałek. Rozwiązanie to nie jest takie wygodne jak tryb Air-Mouse stosowany w innych kontrolerach, ale sporadycznie może się przydać.

Warty uwagi jest także klawisz DTV, który w mgnieniu oka uruchamia aplikację do obsługi tunera TV. Dzięki temu, nawet osoba bez doświadczenia w obsłudze Android-Box może cieszyć się oglądaniem TV.

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

3. Kabel HDMI

4. Zasilacz zewnętrzny

Mods-KODI - test VenBOX ITV-K1

5Instrukcja w języku angielskim

Pojedyncza kartka instrukcji